Wielkie spotkania przed ŚDM

Renata Respondek

publikacja 06.11.2015 11:56

Akcja-mobilizacja! Parafialne Centra ŚDM 20 i 21 listopada spotkają się w Rybniku i Katowicach.

Wielkie spotkania przed ŚDM Kraków, 26.07.2015. Uroczyste uruchomienie zegara, umieszczonego na frontonie bazyliki Mariackiej przy Rynku Głównym, który będzie odliczał czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 Miłosz Kluba /Foto Gość

Diecezjalne Centrum ŚDM archidiecezji katowickiej organizuje spotkanie modlitewno-organizacyjne dla wszystkich członków Parafialnych Centrów ŚDM. Wydarzenie to zaplanowane jest na 20 i 21 listopada i odbędzie się w Rybniku oraz Katowicach. Będzie sporo informacji, które pomogą przygotować się młodym na parafiach do przyjęcia pielgrzymów z całego świata oraz do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie nabierają tempa. Praca wre zarówno na szczeblu centralnym, jak i diecezjalnym oraz w parafiach. Coraz więcej młodych angażuje się w wolontariat, który już na tym etapie wykorzystywany jest do posługi ewangelizacyjnej i nie tylko.

- To doskonały moment, by się spotkać, omówić dotychczasowe osiągnięcia, wymienić się spostrzeżeniami i podyskutować nad dalszymi działaniami, by przyszłoroczne wielkie święto młodych w naszej archidiecezji było wyjątkowe, profesjonalnie przygotowane i dopięte na ostatni guzik - mówi Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM archidiecezji katowickiej. Spotkanie Parafialnych Centrów ŚDM archidiecezji katowickiej zostało podzielone na dwie części: modlitewną i informacyjną.

Odbędzie się ono w dwóch terminach do wyboru: 20 listopada o 18.00 w kościele Królowej Apostołów w Rybniku (18.00 - spotkanie w kościele dolnym, 19.30 - Msza święta i modlitwa) oraz 21 listopada o 10.00 w kościele Opatrzności Bożej w Katowicach (10.00 - Msza święta i modlitwa, 11.30 - spotkanie w auli).

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na: mlodzidlamlodych.pl.

Wielkie spotkania przed ŚDM